לקראת החזרה של הילדים לבתי הספר חשוב מאוד לעשות להם תיווך נכון של המציאות בכדי למנוע חשש. לאחר שהילדים היו כל היום בבית והיו חשופים בעל כורחם למציאות המשתנה תדיר, לעיתים מאיימת, ומבלי שיבחרו בכך הם נקלעו למצב חירום מסוכן ומתמשך. שיח עם הילדים ותיווך המציאות מאפשרים חיבור לעולמם של הילדים והזדמנות ליצירת סדר, ארגון חווייתי ועיבוד רגשי. כך, התפקיד של המבוגרים הוא לסייע לילדים להבין מהו מצב החירום וכיצד ניתן להתמודד עמו בהיבט הרגשי וההתנהגותי, ובאופן המותאם לשלב ההתפתחותי שהם נמצאים בו.

במהלך המבצע שוב נוכחנו לדעת עד כמה חשובים המרחבים המוגנים בשמירה על חיינו, וזהו הזמן להתייחס אליהם בהתאם – שטפו וסדרו את הממ"ד והמקלט, דאגו לכך שהם לא יהפכו ל"מחסנים" ושיהיה בהם ציוד מתאים לשעת חירום.
 
שימו לב כי עדיין עשויים להימצא נפלים על הקרקע. בשום פנים ואופן אסור להתקרב, שכן הם מהווים סכנת חיים. אם נתקלתם בחפץ חשוד או בלתי מזוהה, יש להתרחק מיד, להרחיק סקרנים ולדווח למשטרת ישראל.

כל המידע ממשיך להתעדכן בפלטפורמות של פיקוד העורף - פורטל החירום הלאומי בכתובת oref.org.il, אפליקציית פיקוד העורף, במוקד הטלפוני שמספרו 104, באמצעות הודעת טקסט או וואטסאפ לטלפון 052-9104104, ובעמודים הרשמיים של פיקוד העורף בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר ובטלגרם.