בתאריכים 20 במרץ עד 15 באפריל 2016, יתקיים מבצע לאומי לאיסוף והחזרת ציוד צבאי הנמצא בידיים אזרחיות, לצה"ל. במהלך המבצע בלבד יוכל כל אזרח ותושב המחזיק ציוד צבאי מכל סוג שהוא להחזירו לצבא מבלי להזדהות ומבלי לעמוד לדין על החזקתו ללא רשות!
כידוע, ציוד צבאי כאמצעי לחימה ותחמושת המוחזקים בידיים אזרחיות, עלולים להגיע (ומגיעים) לידי גורמים פליליים וגורמי טרור ומהווים איום על בטחון התושבים והמדינה. כקציני ביטחון, מחובתנו לעשות ככול שביכולתנו בכדי לצמצם הימצאותם של אמצעים אלה ביישובינו. בנוסף להיבט הביטחוני/בטיחותי, הציוד שיוחזר יאפשר לצה"ל התייעלות וחיסכון תקציבי.
במסגרת המבצע, יפתח אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל מספר רב של עמדות להחזרת ציוד בכל רחבי הארץ, בבסיסי צבא, בתי החייל, תחנות משטרה ונקודות נוספות (אזרחיות). רשימה מפורטת של העמדות ניתן יהיה לראות בזמן המבצע, באתר: www.mahzirim.co.il
צה"ל משקיע מאמצים רבים בכדי לאפשר לאזרחים להחזיר את הציוד שברשותם בצורה הנוחה ביותר. ישובים ומועצות המעוניינים לאסוף את הציוד בתחומם ולתאם את החזרתו לצה"ל, מתבקשים לפנות לרס"ן אריאל שוסטר: 052-9216935.
בזמן המבצע, ניתן יהיה לפנות גם למוקד המבצע, בטלפון: 9272* (3 ימים מראש).
ולבסוף, שיתוף הפעולה של המועצות האזוריות חשוב במיוחד גם בהיבטי הפצת דבר המבצע והבאתו לידיעת התושבים. למייל זה מצורפת תיקייה עם תוצרים פרסומיים, בהם תוכלו לעשות שימוש בפלטפורמות העומדות לרשותכם (אתר המועצה, פייסבוק, אפליקציה וכו'). לפרטים נוספים ובקשות ספציפיות, ניתן לפנות לנציגי דובר צה"ל:
עמית בן יאיר: 052-5424336 / איתמר לפידות: 054-9137038