פרויקטים קהילתיים

לחצו על הכותרת לפתיחה:

קבוצת תמיכה לאלמנות - "האור בין הסדקים"

12 מפגשים לנשים בגילאי 50-60 שאיבדו את בן זוגן לחיים ומעוניינות להתמודד עם האובדן במרחב בטוח, בחברת שותפות למסע ולגלות יחד מה עוד יכולים החיים להציע. בהנחייתה המקצועית והרגישה של רותי גת. משך הקבוצה 12 מפגשים.

מתוך מכתב שכתבו המשתתפות: "יש לנו קבוצה שהתגבשה לקבוצה משנת חיים. אנו כקבוצה נפגשנו בעקבות שבר ענק שנפער בחיינו וקשה מאוד להמשיך ובמיוחד לא לבד. קבוצת התמיכה כשמה כן היא נותנת לנו אי שבו כל אחת מאיתנו יכולה להיות כפי שהיא . לשים את כל המכאובים ולדבר עליהם עם היחידות שיכולות באמת להבין את הקשיים בהם אנו נפגשות לצערנו כל יום. המציאות של חיינו מחייבת אותנו להתמודד עם קשיים קשים והקבוצה מהווה סוג של עוגן בו אנו חולקות את ההתמודדויות שלנו כאלמנות. אני כחלק מהקבוצה וכמוני כל אחת ואחת רואות את התהליך כחזרה לחיים!"

איכות הסביבה

איכות הסביבה

לחצו על הכותרת לפתיחה:

פלייסמייקינג

גישה מעשית בתחום העיצוב העירוני הפועלת לתכנון ושיפור של שטחים ציבוריים פתוחים או מרחבים ציבוריים. יצירת המקום מתבצעת על פי חזון שגובש עם התושבים, תהיה מותאמת לאופיו וייחודיותו של האזור ותשאף לשפר את תחושת השייכות למקום ואת רווחת חיי התושבים. בשיתוף עמותת קומיונטי והמועצה לאיכות הסביבה.

פלייסמייקינג בבית גמליאל:

פרסום לדבי בית גמליאל קול קורא שמירה על הניקיון


פלייסמייקינג בבן זכאי:
פלייסמייקינג בבן זכאי

פיסול בפסולת

מיזם בהובלת יהודית אנגל ודב זליז , פעילים המשתתפים במיזם גמלאים צעירים. יצירת פסל סביבתי מחומרים ממוחזרים הנמצאים במושב.  הפסל יבטא את ערך הקיימות ושמירה על איכות הסביבה ויספר "סיפור" על בית גמליאל. הפסל יעסוק בשימור ההיסטוריה ותהליך הכנתו יסייע בחיזוק החיבור הקהילתי. הפסל יבנה בהתנדבות ע"י המתנדבים בשיתוף הקהילה.

חבריי הוועדה: יהודית אנגל, דב זליג, אסתר ישראלי, חנה מנשה, שלומית אנגל, בהשתתפות  יו"ר הוועד המקומי ליאור פורמן .

צוותי מוגנות מינית

קורס להקמת צוותי מוגנות מינית ביישובי המועצה יצא לדרך !

תופעת הפגיעות המיניות היא תופעה רווחת הדורשת התייחסות והיערכות בפן המניעתי ובפן הטיפולי. דבי בורשטין, עו"ס קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים וקהילתיים בשותפות עם נופר גואטה מנהלת ביטחון קהילתי יזמו הקמת צוותי מוגנות בישובים. צוותים אלה יוכשרו בקורס מקצועי של מכון "חרוב" וילוו לאורך פעילותם ע"י המועצה. 

אתמול התקיים המפגש הראשון מתוך שישה בקורס להכשרת מתנדבים לצוותי מוגנות מינית. מטרת ההכשרה היא להעניק למתנדבים ביישובים השונים כלים להגברת המודעות הציבורית בנושא מיניות בריאה ולהוות כתובת לתושבים ולחבר לגורמי הטיפול במקרה של פגיעה מינית.

אנו מודים למתנדבים שהתגייסו לצוותי המוגנות לקידום מרחב קהילתי מוגן עבור כולנו, יישר כוח!

 

צוותי מוגנות 2023.jpg 4

צוותי מוגנות 2023

צוותי מוגנות 2023.jpg 2

צוותי מוגנות 2023.jpg 3

 

תהליך לחיזוק וקידום מחוברות קהילתית

בשנים האחרונות מושב בית גמליאל עובר שינויים בתחומים שונים. הקהילה גדלה, חברים חדשים ומבורכים התווספו והביאו איתם רעיונות חדשים, תפיסות שונות ומגוונות לגביי המושב, אופיו ועתידו. השונות באינטרסים ובתפיסות משפיעה על זהות הקהילה, על היחסים החברתיים בין חבריה ועל החוסן האישי והקהילתי.

מושב בית גמליאל רואה חשיבות גדולה בקידום הפן הקהילתי-חברתי וביצירת קהילה אחת מגוונת, מלוכדת ומגובשת. בשל כך אנו יוצאים לדרך עם הקהילה לתהליך משותף לחיזוק וקידום החיבור הקהילתי!

בשלב הראשון הוקמה וועדת קהילה המורכבת ממתנדבים  תושבי המושב, חלקם בעלי תפקידים המייצגים קבוצות מגוונות בקהילה  אשר שמו להם למטרה לפעול לחיזוק החיבור הקהילתי. התהליך בהובלת  דבי בורשטין, עו"ס קהילתית מהמחלקה לשירותים חברתיים וקהילתיים ונטע מגן מנהל המתנ"ס ובהנחיית ד"ר חבצלת אריאל , מומחית לחיזוק ולקידום קהילות.

תמונות מתוך מפגש התנעה לוועדת קהילתיות-  כל הכבוד למתנדבים, היה חשוב וגם טעים במיוחד!
 

התנעת ועדת קהילתיות מאי 2023

התנעת ועדת קהילתיות מאי 2023.jpg 2

התנעת ועדת קהילתיות מאי 2023.jpg 3